Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 270 137 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Lustro ósme: Medytacja

niedziela, 07 stycznia 2007 3:04

Medytacja jest bardzo ważna w magii, jest jej podstawą. Bez medytacji i koncentracji nie byłoby magii. Nie ma jednego, właściwego dla wszystkich sposobu medytowania. Każdy z nas musi samodzielnie znaleźć sposób, który mu najbardziej odpowiada, a żeby go znaleźć powinien poznać różne szkoły i wypróbować która z nich najbardziej mu odpowiada. Można medytować siedząc, można też stosować medytację aktywną, w ruchu, jaką jak np. Tai-Chi.

Bez medytacji nie ma rozwoju. Nigdy nie poradzimy sobie ze swoimi problemami, jeśli nie nauczymy się i nie nabierzemy nawyku regularnego wyciszania się. Wszystkie problemy życiowe biorą się ze splątania emocjonalnego, mentalnego i duchowego. Jak myślimy, tak żyjemy, a w naszym życiu realizuje się tylko to, czego się boimy i w co głęboko wierzymy. Problem polega na tym, że często w ogóle nie mamy pojęcia o tym, w co naprawdę wierzymy, ponieważ niektóre przekonania są głęboko ukryte w podświadomości i nie mamy z nimi świadomego kontaktu. Czasem wystarczy jedno niefortunne zdanie wypowiedziane przez naszych rodziców lub inne autorytety, żeby zablokować nasz rozwój na długie lata, a nawet na całe życie. Podświadomość małego dziecka chłonie wszystko bezkrytycznie, a słowa rodziców i innych dorosłych, nawet zupełnie niemądre, przyjmuje jak boskie objawienie. Z drugiej strony często nie wierzymy naprawdę w to, w co według naszych przekonań wierzymy i w co wierzyć powinniśmy. Są to tylko deklaracje słowne lub nawet samooszukiwanie się.

Żeby osiągnąć cel musimy się wyciszyć, ponieważ tylko w głębokiej ciszy i spokoju usłyszymy głos prawdy. Możemy wtedy usłyszeć głos naszego Opiekuna (którego ma każdy z nas), naszej Wyższej Jaźni lub innych, np faery < leśnych duszków>.

Medytacja jest doskonałą metodą samouzdrawiania, zarówno ciała jak i psychiki, dlatego coraz częściej praktykowana jest w szpitalach i w procesie psychoterapii. Joseph Murphy taką medytację nazywa "medykacją". Choroby, podobnie jak życiowe niepowodzenia, są najczęściej rezultatem niewłaściwego myślenia, stresów oraz hałasu, które stały się nieodłączną częścią naszego życia i dlatego najłatwiej, najbezpieczniej i najzdrowiej jest się ich pozbyć bez leków, praktykując medytację.

Każdy z nas jest świątynią boskości  i ma moc uzdrawiania siebie samego. Dlatego nie ma potrzeby nigdzie chodzić ani szukać nikogo, kto potrafi nawiązać kontakt z Boginią  lub leczyć, lecz zajrzeć do własnego wnętrza i tam znaleźć rozwiązanie problemów. Zadaniem medytacji jest nawiązanie kontaktu ze swoją własną boskością. Każdy z nas jest częścią bóstwa, ale niewielu ma tego świadomość. Wmówiono nam, że jesteśmy nieczyści, niedoskonali i niegodni, a przez to bardzo oddaleni od bóstwa. Osoby zniewolone przez religię uważają mówienie o własnej boskości za herezję i arogancję i potępiają takie praktyki. Większość z nas nie czuje się godna, żeby bezpośrednio kontaktować się z Bogiem czy Boginią. Sprawia to, że jesteśmy jak niekochane dzieci, odtrącone i wzgardzone przez rodziców.

Bóstwa i uzdrawiające energie są wszędzie wokół. Najwięcej jest ich oczywiście w otoczeniu natury i tam najłatwiej jest nawiązać z nimi kontakt. Dlatego pobyt na wakacjach ma taki dobry wpływ na zdrowie - gdybyśmy urlop spędzali w mieście nie czulibyśmy się równie dobrze, jak po pobycie na wsi lub w innym cudownym miejscu. Ale i w mieście możemy sobie poradzić. Wystarczy znaleźć spokojny kąt w mieszkaniu, poprosić rodzinę o zrozumienie (a więc nie przeszkadzanie przez ok. 20 minut) i regularnie w nim praktykować. A jeszcze lepiej jest medytować wspólnie, całą rodziną.

Najskuteczniejsza jest medytacja praktykowana 2 razy dziennie, rano i wieczorem, po 20 minut. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, więc z konieczności można ograniczyć się do jednego razu. Lepiej raz a dobrze, niż wcale.

Na początku najwięcej kłopotu może sprawić zapanowanie nad aktywnością umysłu. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasz umysł cały czas jest czymś zajęty. Jeśli nie jest, to jego aktywność przejawia się nieustającym "wewnętrznym gadaniem", z którego często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy. To wewnętrzne gadanie towarzyszy nam stale, przez co przyzwyczajamy się do niego i przestajemy je zauważać. Myślenie wymaga dużo energii, tak więc ta niepotrzebna aktywność bardzo nas wyczerpuje. Niektórzy mają umysły gadające nawet w nocy, gdy powinni spać i wypoczywać. To już jest bardzo niebezpieczny objaw i ostatni moment, żeby coś z tym zrobić. Taki stan grozi problemami ze zdrowiem psychicznym i nie wolno go lekceważyć!

Tak więc na początku musimy nauczyć się opanowywać swój umysł. Ale uwaga! Nic na siłę, bo będzie jeszcze gorzej. To na czym się koncentrujemy rośnie w siłę i materializuje się, tak więc koncentrowanie się na walce zwiększa opór "wroga".

Są różne sposoby radzenia sobie z tym problemem.

Siadamy z zamkniętymi oczami w wygodnej pozycji < na początek po turecku, można też  usiąść na kolanach, ważne, aby plecy były wyprostowane a dłonie spoczywały na kolanach, palec wzkazujący i kciuk powinny tworzyć koło a pozostałe 3 palce muszą być wyprostowane> i staramy się zrelaksować, to znaczy rozluźnić mięśnie i wyciszyć umysł. Szczególnie zwracamy uwagę na mięśnie wokół oczu - gdy one są rozluźnione, rozluźnia się też cała reszta. Można skupiać się na oddechu, np. wdychając powietrze nosem, a wydychając ustami, licząc oddechy lub starając się dyskretnie obserwować, jak powietrze wchodzi do nosa i z niego wychodzi. Możemy też zastosować metodę zwaną "stop". Gdy zorientujemy się, że nasz umysł zaczyna produkować niepotrzebne myśli mówimy "stop" i staramy się utrzymać stan relaksu z "pustym" umysłem. Można medytować z mantrą (którą można dobrać sobie samemu lub z czyjąś pomocą) lub bez, w grupie lub samotnie. Sposobów jest wiele.

Po osiągnięciu stanu wyciszenia i głębokiego relaksu powinniśmy poprosić naszą Wyższą Jaźń  o pomoc w rozwiązywaniu i pokonywaniu życiowych trudności i w dążeniu do osiągnięcia wyższego rozwoju duchowego oraz wyższej świadomości. Jest to rodzaj modlitwy, ale w niczym nie przypomina ona powszechnie stosowanego klepania próśb, czy pacierzy. Taka modlitwa jest naprawdę skuteczna. I nie ma żadnego znaczenia, czy nawiązaliśmy kontakt ze swoją własną Nadświadomością, bóstwem czy innymi stworzeniami. Natomiast w ciągu całego dnia powinniśmy starać się panować nad naszym myśleniem, nie pozwalać umysłowi na niepotrzebną aktywność, szczególnie na negatywne myślenie czy emocje oraz kierować swoją uwagę na pozytywną stronę rzeczywistości. Nawet jeśli dzieje się coś, co wydaje się złe, należy pamiętać, że na Ziemi nic nie jest tylko złe, ani tylko dobre. Mądry lud wymyślił przysłowie "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" i to powinno być mottem naszego życia. Po pewnym czasie okaże się, że te praktyki odmienią nasze życie i przywrócą lub pozwolą zachować zdrowie.

Medytacja i wyciszenie są niezbędne do rzucenia czaru. Przez kontak z podświadomością tworzymy pomost pomedzy magiem a otaczającym go środowisikiem, co pomaga odpowiednio ukierunkowac energie, w sposob, który pozwala na odpowiednie jej ukierunkowanie.


Podziel się
oceń
3
0

Lustro siódme: Odpowiedzi

niedziela, 07 stycznia 2007 0:50

Na pytanie seqele, dlaczego właśnie lustra odpowiem tak: lustrem są oczy a oczy są głębią, naszym zwierciadłem duszy. Owe lustra mówią wszystko o danej osobie, mówią jaka jest, kim lub czym jest, czym się zajmuje, można poznać jakie kto ma intencje wobec nas samych. Po oczach można rozpoznać maga, wampira, lykan < wilkołaki>, a oni wszyscy wyglądają jak zwyczajni ludzie, chodzą tam gdzie ludzie, pracują tam gdzie ludzie, jeżdżą autobusami i innymi środkami komunikacji, jednakże doskonale potrafią się kryć, są mistrzami iluzji, pozwalają nam zobaczyć tyle ile sami chcą nam pokazać...Lustro...zwierciadło duszy, a więc i moje spojrzenie na świat...

Co do wyglądu bloga, wygląda on w ten sposób, ponieważ zielony kolor i tapeta z elfem czytającym księgę, a ponad nią leśnym duszkiem, najbardziej utożsamiają się z przesłaniem wicca, z naturą i z żywiołami jakie żądzą światem <więcej o żywiołach nieco później>.

Jeśli chodzi o wódkę z colą to...heh...raczej to nie jest mikstura a bardziej trunek, choć nie zaprzeczam, może być, też czasami lubie ;-), ale z trunków wolę piwo. Jednak będąc czarodziejką lepiej nie pić wogóle lub w rozsądnych ilościach, bo jak można kontrolować energię nie kontrolując samego siebie?


Podziel się
oceń
0
0

Lustro szóste: witam w miksturach

sobota, 06 stycznia 2007 4:12

Zapraszam do zamieszczania waszych mikstur, eliksirów, wywarów i innych specyfików opartych na magicznych właściwościach ziół.


Podziel się
oceń
5
2

Lustro piąte: witam w zaklęciach

sobota, 06 stycznia 2007 4:08

Z biegiem czasu będę tu zamieszczać zaklęcią na różne "okazje". Jednak jeśli takowymi dysponujecie, nie wahajcie się ich zamieszczać. Zapraszam wszystkich do udziału w tworzeniu tego bloga.


Podziel się
oceń
2
0

Lustro czwarte: Założenia Wicca c.d.

sobota, 06 stycznia 2007 3:31

Członkowie ruchu spotykają się na zgromadzeniach i sabatach lub praktykują magię samotnie. Nie istnieje żadna ustalona hierarhia czy władze, każdy samotnik i każde zgromadzenie rządzą się własnymi prawami. Każda osoba może zbliżyć się do boskiego ducha istniejącego w naturze i dlatego każdy może zostać swoim kapłanem - kapłanem natury.

Wedle wiccan duch boski obecny jest w ludziach, zwierzętach, roślinach i przedmiotach pochodzenia naturalnego. Bóstwo, stwórca zawiera w sobie pierwiastek zarówno żeński, jak i męski, chociaż wiele zgromadzeń uznaje i czci tylko boginię. Najczęściej czczoną formą bogini jest Potrójna Bogini Księżyca (Dziewica, Matka i Stara Kobieta) oraz rogaty bóg śmierci i odrodzenia. Istotnymi pojęciami są karma i reinkarnacja.

Magię praktykują wiccanie dla celów pozytywnych, aby pomagać, leczyć, ochraniać. Oprócz tego praktykowanie magii służy rozwojowi duchowemu. Rytuały magiczne odprawiane są najchętniej na dworze jak najbiżej natury. Wiccanie obchodzą pełnie i nowie księżyca, a także celebrują pogańskie święta, takie jak zrównanie dnia z nocą czy zmiany pór roku, aby podkreślić związek człowieka z naturą i jej rytmem.

Wedle wiccan powiniśmy żyć w zgodzie z naturą, której jesteśmy częścią, ochraniać ją i nie wykorzystywać. Wielu wiccan jest wegatarianami, żaden z rytuałów nie przewiduje krzywdzenia żadnego, nawet najmniejszego zwierzęcia. Zbierając magiczne rośliny take nie wolno ich okaleczać czy zabijać, a jedynie uszczknąć tyle ile potrzeba do zaklęcia. Członkowie ruchu starają się czynić dobro - i to tylko za wiedzą  i zgodą tych, którym chcą pomagać. Uszczęśliwianie na siłę czy bez wiedzy także jest uznane za złe, jako naruszające prawo do wolności.

Wiccanie nie prowadzą żadnej formy rekrutacji czy nawracania, nie narzucają także żadnego systemu wierzeń. Każdy może wybrać swoją ścieżkę, która najbadziej mu odpowiada, o ile nie czyni zła ani w żaden sposób go nie czci.


Podziel się
oceń
1
0

Lustro trzecie: Założenia Wicca

piątek, 05 stycznia 2007 23:39

Wicca to neopogański, panteistyczny ruch, luźno zrzeszający adeptów białej magii. Opiera się na wierzeniach przedchrześcijańskich, przede wszystkim pochodzących z Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii, chociaż korzenie tych wierzeń sięgają nawet czasów paleolitu, kiedy plemiona czciły boginię płodności i boga łowów. Te archetypy bóstw są czczone przez wiccan po dziś dzień w różnych postaciach, przede wszystkim jako wielka bogini i jej partner. Poprzez te odniesienia Wicca może być uznany za najstarszy system wierzeń.

Z powodu złych konotacji takich słów jak "magia", "kult" czy "czarownica", wiccanom zarzuca się satanizm i sekciarstwo. Jednak czarownice spod znaku wicca nie  mają nic wspólnego z szatanem czy jego kultem. Wicca jest ruchem pogańskim i nie ma w nim miejsca na elementy kultury chrześcijańskiej, do której zalicza się także szatan. Poza tym ruch ten nie czci wogóle zła pod żadną postacią.

Wicca posiada ścisłe reguły moralne, jego zaś credo brzmi "Czyń co zechcesz, bylebyś nie krzywdził nikogo"....c.d.n....


Podziel się
oceń
1
0

Lustro drugie: WICCA

piątek, 05 stycznia 2007 23:20

Wicca jest ruchem opartym na zasadach tolerancji, umiłowania natury i harmonii ze światem oraz wszystkimi jego mieszkańcami. Magia Wicca to magia naturalna, czerpiaca z mądrości ludowej oraz wierzeń pradawnych mieszkańców Europy, łącząca w sobie elementy takich nurtów jak: szamanizm, druidyzm czy magia ceremonialna. Nie stroni ona jednocześnie od filozofii wschodu czy odkryć nauk z pogranicza parapsychologii.

Wicca uczy jak stawać się coraz doskonalszym człowiekiem oraz czynić świat wokół nas bardziej przyjaznym i zrozumiałym miejscem. Pozwala zachwycać się cudami kryjącymi się pod powierzchnią pozornie pospolitej, otaczającej nas rzeczywistości...


Podziel się
oceń
1
0

Lustro pierwsze: Powitanie.

piątek, 05 stycznia 2007 22:10

Witam wszystkich serdecznie. Jest to blog poświęcony białej magii, rzeczom dziwnym i zapomnianym . Znajdziecie tutaj porady, informacje oraz czary przydatne w praktyce. Wszystko, co zawarte jest tutaj, stanowi podstawy do zajmowania się sztuką magiczną. Blog ten zawiera dużo kategorii i jest w ciągłej rozbudowie. Tak więc jeśli według was czegoś tu brakuje, a o czym chcielibyście poczytać, piszcie. Jest również możliwość dodawania waszych własnych prac, które będą sygnowane waszym podpisem. Zapraszam do lektury.

                                                                                                           Nefthis.


Podziel się
oceń
3
0

wtorek, 24 października 2017

Nawiedzonych...:  170 342  

O mnie

Świadczę usługi w zakresie:

- Jasnowidzenie i jasnosłyszenie:

- retrokognicja – widzenie przeszłości
- prokognicja – widzenie przyszłości
- widzenie poza czasem i przestrzenią – poruszanie się wszędzie bez wpływu czasu – przeszłości teraźniejszości i przyszłości - oraz bez pokonywania przestrzeni.
- określanie przyczyny / źródła problemu
- diagnozowanie zaburzeń występujących w ciele fizycznym / energetycznym
- określanie stopnia realizacji duszy oraz drogi karmicznej
- poszukiwanie zaginionych osób / zwierząt


- Duchowe uzdrawianie [sesje: indywidualne, grupowe, rodzinne] :

- uzdrawianie na wszystkich płaszczyznach: duchowej, mentalnej, emocjonalnej, energetycznej i fizycznej
- praca z aniołami i opiekunami duchowymi każdego człowieka
- bioenergoterapia
- doradztwo życiowe i wsparcie w trudnych chwilach
- dzielenie się swoim doświadczeniem w zakresie świadomego kreowania własnego życia
- oczyszczanie oraz ochrona przed negatywną energią- Oczyszczanie z negatywnych energii osób i mienia [uroki, klątwy, byty, negatywne i nieharmonijne wibracje i inne]


- Odprowadzanie duchów oraz komunikowanie się z nimi [medium]
zabezpieczanie / ochrona przed negatywną energią osób i mienia.

Więcej informacji o cenie oraz realizacji poszczególnych usług otrzymają Państwo w informacji zwrotnej. Proszę pisać na e-mail: hakimi.jasnowidz@gmail.com

Wyszukaj

magia, wicca, religie, zaklęcia

CURRENT MOON
;


Gada teraz:

Statystyki

Odwiedziny: 170342

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl